YKS tercih sonuçları: ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi

YKS tercih sonuçları: ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi

YKS tercih sonuçları yani üniversite yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından tercih sayfasının kapatılmasının ardından hemen her gün tercih yapan öğrenciler tarafından araştırılıyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağıyla ilgili araştırmalar devam ederken ÖSYM Başkanı’ndan son dakika açıklaması geldi. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

YKS tercih sonuçları merakla bekleniyor. Üniversite tercih sayfasının ÖSYM tarafından belirtilen sürede kapatılmasının ardından öğrencilerin heyecan dolu bekleyişi de başladı. Sonuçların ne zaman açıklanacağı merak edilirken ÖSYM Başkanı tarafından son dakika açıklaması geldi. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS sonuç tarihi ile ilgili merak edilenler…


ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ AÇIKLANDI


YÖK tarafından belirlenen üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler öncelikle kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracaklar. Ardından kazandıkları üniversite tarafından istenen belgeleri hazırlayıp 23 Ağustos’a kadar teslim edecekler. Yani üniversite kayıtları 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.


ÖSYM'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI


Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının Kurban Bayramı'ndan önce açıklanacağını bildirdi.


Yerleştirme sonuçları ise “sonuç.osym.gov.tr” adresinden ya da ÖSYM AİS sayfası üzerinden öğrenilebilecek. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı üzerinden sonuçlar açıklandığı takdirde yerleştirme sonuçlarına ulaşabilirler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS