2020 YKS tercihleri bitti mi? Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 YKS tercihleri bitti mi? Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? © AA

YKS tercih işlemleri dün akşam sona erdi. ÖSYM üzerinden YKS tercihleri alınan adayları üniversite yerleştirme sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Peki, tamamlanan YKS tercihleri için üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden alınan tercihler 14 Ağustos 2020 Cuma günü saat 23:59’da sona erdi. 2020 YKS sınavından elde ettikleri puanlarla tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylara sonuçlar ise önümüzdeki günlerde duyurulacak. İşte tercih ve yerleştirme süreci ile ilgili bazı detaylar…

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona ereceği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta sona ereceği elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS