YKS - AYT yorumları neler? ÖSYM AYT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

YKS - AYT yorumları neler? ÖSYM AYT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

YKS 2020 Alan Yeterlilik Testi'nin tamamlanmasının ardından öğrencilerden AYT yorumları gelmeye başladı. ÖSYM AYT soruları ve cevap anahtarı ile öğrencilere sınava ilişkin bilgileri aktaracak. Peki öğrenciler sınavla ilgili ne diyor, AYT soruları, zor muydu, kolay mıydı?

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı kapsamında ikinci ve üçüncü oturum bugün gerçekleşiyor. Sınava katılan adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden sınav giriş belgesi ile hangi merkezlerde sınavlara katılabilecekleri bilgisine ulaşabiliyor.

Bu kapsamda YKS 2020’nin ikinci oturumu olan AYT saat 10:15’te başladı ve 13:15'te sona erdi.

YKS AYT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

İkinci oturum olan AYT’de adaylara 180 dakika süre tanındı. 3 saat süren sınavın tamamlanmasıyla birlikte sorular ve cevaplar için de geri sayım başladı. Sorular ve cevaplar ise ÖSYM'nin resmi internet adresi üzerinden erişime açılacak.

ÖSYM GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ...

YDT NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAPILACAK?

YKS’nin üçüncü ve son oturumu olan Yabancı Dil Testi ise saat 15:45’te başlayacak. Bu sınavda adaylara 120 dakika süre tanınacak. Yani 15:45’te başlayan sınav 17:45’te tamamlanmış olacak.

AYT SORULARI ZOR MUYDU, KOLAY MIYDI?


Son dakika: AYT yorumları 2020: Alan Yeterlilik Testi soruları zor muydu, kolay mıydı? |Son dakika: AYT yorumları 2020: Alan Yeterlilik Testi soruları zor muydu, kolay mıydı? | Video

ÖSYM BAŞKANI HALİS AYGÜN’DEN YKS AÇIKLAMASI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 27-28 Haziran'da yapılacak YKS ile ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

YSK'nin 3 oturumda yapılacağını hatırlatan Prof. Dr. Aygün, adaylara Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) 120 soru için 165 dakika, Alan Yeterlilik Testi'nde (AYT) 160 soru için 180 dakika, Yabancı Dil Testi'nde (YDT) 80 soru için 120 dakika süre verileceğini belirtti.

Sınav binalarının sınavdan önce detaylı olarak temizleneceği ve dezenfekte edileceğini vurgulayan Prof. Dr. Aygün, "Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınızla geliniz. Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacaktır." uyarısında bulundu

 

 

 

 

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS