YÖKDİL geç başvuruları saat kaçta bitecek?

YÖKDİL geç başvuruları saat kaçta bitecek? © AA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi YÖKDİL geç başvuru işlemlerini başlattı. Kurumdan yapılan açıklamada geç başvuru ücreti ve süreçle ilgili detaylar paylaşıldı. İşte YÖKDİL geç başvuruları ile ilgili bilinmesi gerekenler…

YÖKDİL geç başvuru işlemleri ÖSYM tarafından 2 Ekim 2019 Çarşamba günü alınmaya başlandı. Geç başvuru işlemleri ise saat 23.59’da sona erecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden başvurularını yapılabilecekler.


BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?


Geç başvurularda ödemeler kurumun kartlı ödeme sistemi üzerinden yapılıyor. Bu sınavın 180 TL’lik ödemesi de aynı adres üzerinden yani odeme.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.


BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


YÜKSEKÖĞRETİM KURULU’NDAN YÖKDİL AÇIKLAMASI


“Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sistemimizde ilk kez uygulamaya koyduğumuz “alana özgü tek yabancı dil sınavı” olan YÖKDİL, bilindiği üzere YÖK’ün koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanmaktaydı. YÖKDİL sınavının sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Anadolu ve Ankara Üniversitelerine teşekkür ederiz.


2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecektir.


2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır. "Akademisyen dostu Yeni YÖK" olarak kurguladığımız YÖKDİL Sınavı yine YÖK'ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek olup, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.​

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS