YÖKDİL sınav yerleri yayınlandı! YÖKDİL 2021 sınav giriş belgesi ÖSYM AİS sayfasında!

YÖKDİL sınav yerleri yayınlandı! YÖKDİL 2021 sınav giriş belgesi ÖSYM AİS sayfasında!

YÖKDİL sınav yerleri yayınlandı! YÖKDİL 2021 sınav giriş belgesi ÖSYM AİS sayfasında!

YÖKDİL sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından AİS sayfası üzerinden ilan edildi. Sınava katılacak olan adaylar giriş belgelerinin nasıl sorgulanacağını araştırmayı sürdürüyor. Peki, YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte ÖSYM AİS YÖKDİL sınav giriş belgesi alma işlemleri...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

YÖKDİL sınav giriş belgesi için gözler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden gelecek açıklamalara çevrildi. Kurum genellikle sınava 10 gün kala giriş belgelerini erişime açıyor. 

YÖKDİL SINAV YERLERİ ÖSYM AİS SAYFASINDA AÇIKLANDI

ÖSYM’nin YÖKDİL sınavı giriş belgesi ile ilgili açıklamasını bugün yapması bekleniyordu ve beklenen açıklama geldi.  

29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek sınavın giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

Adaylar kurumdan açıklama gelmesiyle birlikte ÖSYM’nin AİS sayfasına TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak belgelerini görüntüleyebilecekler. Belgede adayın hangi merkezde sınav olacağı bilgisi yerini alıyor. Sınava katılacak olan adayların ÖSYM’nin saat açıklamasını da takip etmesi gerekiyor. Sınavlara belirli bir süre kala adaylar merkezlere alınmıyor. Bu nedenle sınava geç kalmak istemeyen kişilerin saat uyarısını dikkate alması gerekiyor.

ÖSYM'den bugün yapılan açıklama ise şöyle; 29 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 19 Ağustos 2021 tarihinde saat 14.15'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

29 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YÖKDİL/2 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.