hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YSK'dan Erdoğan'ın diplomasıyla ilgili karar

  YSKdan Erdoğanın diplomasıyla ilgili karar
  expand
  KAYNAKCHA

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının incelenmesi için yapılan başvuruyu reddetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yüksek Seçim Kurulu, eski hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının incelenmesi için yaptığı başvuruyu reddetti.

  Erdoğan, rektöre çağrı yapmıştı

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'tartışmalı' diplomasının yeniden gündeme gelmesine ilişkin 'sınıf arkadaşı' olan Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat'a seslenmiş "Arşivden çıkart şu diplomayı" demişti.

  AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili ilk yorum

  Marmara Üniversitesi'nin kendisinde ayrı bir yeri olduğunu belirten Erdoğan, okuldan nasıl mezun olduğunu anlatmıştı: "1981 yılında mezun olduk. 1982 yılında okulumuz Marmara Üniversitesi oldu. Tabii, rektörümüz bizim sınıf arkadaşımızdı. Ben de böyle bir köklü üniversite olan Marmara Üniversitesi'nin mezunu durumundayım. Bugünlerde diploması var mı yok mu diye tartışma başlattılar. Arşivden çıkart şunları yayınlayacak mısın ne yapacaksınız yapın da zaten benim söylediklerime inanmıyorlar belki rektör açıklarsa inanırlar. Okulumuz zaten gereken açıklamayı yaptı."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite öğrencisi otel odasında ölü bulundu

  Marmara Üniversitesi, iddiaları 'haksız' ve 'mesnetsiz' diye nitelerken, Erdoğan'ın üniversitenin işletme bölümünden mezun olduğunu duyurmuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow