Yüksekdağ: "HDP binalarına dün 128 saldırı oldu"

Yüksekdağ: "HDP binalarına dün 128 saldırı oldu"

Yüksekdağ: HDP binalarına dün 128 saldırı oldu

HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, dün HDP parti binalarına 128 saldırı gerçekleştiğini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yüksekdağ, bu sabah yaptığı basın toplantısında, "Dün parti binalarımıza 128 planlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıların her biri polis nezaretinde saldırılardı" dedi.

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre, PKK'nın Dağlıca'da düzenlediği ve 16 askerin ölümüne neden olan saldırıya tepki gösteren protestocu gruplar, çeşitli il ve ilçelerdeki HDP binalarına saldırdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari-Dağlıca'da Pazar günü PKK tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcıların patlatılması sonucu 16 askerin hayatını kaybettiğini, 6 askerin ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığını açıkladı.DHA'nın haberine göre, Hakkari'de PKK saldırılarını protesto eden yaklaşık 500 kişilik bir grup, HDP il başkanlığının bulunduğu daireyi ateşe verdi. Yangın itfaiye tarafından söndürülürken, dairenin kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

HDP'den acil çağrı

Çorlu'da toplanan yaklaşık 6,000 kişi de Dağlıca'daki saldırıyı protesto ederken; HDP parti binasındaki tabelayı indiren bir grup, HDP Tekirdağ İl Eş Başkanı Şehnaz Kaya'yı linç etmek istedi. Gruptan bazıları da HDP parti binasına taşla saldırdı.

Genelkurmay Dağlıca'daki şehit sayısını açıkladı

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde de bir grup, HDP İlçe binasının tabelasını indirip, içerideki eşyaları sokağa atıp yakarken; Niğde'de HDP il binasına saldıran grup da parti tabelasını indirip ateşe verdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber