Yüksekdağ ve Demirtaş için Anayasa Mahkemesi'ne başvurulacak

Yüksekdağ ve Demirtaş için Anayasa Mahkemesi'ne başvurulacak

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. Eş genel başkanlar Demirtaş ve Yüksekdağ için yarın Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapılacak.

HDP grubu boş kaldı


PKK'ya Şırnak'ta bir darbe daha: Bomba yüklü araçları ve cephanelikleri imha edildi


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 4 Kasım'da tutuklanan hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın tutukluluğuna yapılan itiraz, Diyarbakır 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'nce reddedildi. Avukat Reyhan Yalçındağ Baydemir, yerel mahkemelere yapılan itirazların reddedilmesi üzerine yarın HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ için ihtiyati tedbir talebiyle Anayasa Mahkemesine başvuru yapacaklarını söyledi.


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara'da 4 Kasım'da gözaltına alınarak aynı gün getirildiği Diyarbakır'da tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın avukatları tutuklama ve dosyadaki gizlilik kararına itiraz için Diyarbakır 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu. Hakimlik yapılan itirazı, reddederken, kararın posta yoluyla avukatlara gönderildiği belirtildi.


Avukat Reyhan Yalçındağ Baydemir, her iki eş genel başkan için yerel mahkeme kararlarından sonra yarın ihtiyati tedbir talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapacaklarını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS