hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hamamlar ve saunalar kapatılacak mı, yüzme havuzları ne zaman açılacak?

  Hamamlar ve saunalar kapatılacak mı, yüzme havuzları ne zaman açılacak
  expand

  Yeni koronavirüs tedbirleri ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada faaliyetlerine geçici olarak ara verecek işletmeler de yer aldı. Peki, yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları kapatıldı mı, ne zaman açılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs tedbirleri ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Yeni kısıtlamalara ilişkin bilgileri aktaran Erdoğan, faaliyetlerine geçici olarak ara verecek işletmeleri de paylaştı. İşte o işletmeler ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgesindeki ilgili madde…

  YÜZME HAVUZLARI, HAMAMLAR, SAUNALAR VE MASAJ SALONLARI KAPATILDI MI?

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonlarının faaliyetleri durduruldu. Yapılacak ikinci bir açıklamaya kadar bu işletmeler kapalı durumda olacaklar.

  İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı yeni genelgede ilgili madde ise şöyle: Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetlerinin durdurulması, ganyan, iddia ve milli piyango bayilerinde içeriye müşteri kabul etmeksizin sadece kupon/ganyan yatırma işleminin yapılabilmesi kararı alındı.

  KISITLAMAYA UYMAYANALRA CEZA KESİLECEK

  Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GENELGENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow