Yüzme havuzları açılacak mı, hamamlar ve saunalar ne zaman açılacak?

Yüzme havuzları açılacak mı, hamamlar ve saunalar ne zaman açılacak?

Yüzme havuzları açılacak mı, hamamlar ve saunalar ne zaman açılacak?

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yüzme havuzları, hamamlar ve saunalar uzun süredir kapalı konumdalar. Son olarak haziran ayı genelgesinde de bu işletmelerin kapalı olacağı belirtilmişti. Aşılamanın artmasıyla beraber gözler bu kez temmuz genelgesine çevrildi. Peki, yüzme havuzları, hamamlar ve saunalar açılacak mı, ne zaman açılacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Koronavirüs tedbirleri ile ilgili kararların alındığı Kabine toplantısı dün bir kez daha gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddelerinden biri de kapalı konumda olan işletmeler oldu.

Bilim Kurulu toplantılarında alınan tavsiye kararlarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kabine toplantısında iletildi. Kısıtlamalara ilişkin nihai karar ise Kabine’de verildi.

YÜZME HAVUZLARI, HAMAMLAR SAUNALAR AÇILACAK MI, NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu işletmelerin çalışma durumlarında bir değişiklik olup olmayacağı ise temmuz genelgesiyle birlikte ortaya çıkacak. Aşılamanın artmasıyla beraber aşı şartı aranarak bu işletmelerin de açılabileceği iddiaları gündemde. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında yaptığı açıklamada bu işletmelerin durumlarıyla ilgili bir detay vermedi. Bu nedenle resmi karar için gözler Temmuz genelgesinde olacak.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor" ifadelerini kullandı.