ZDF önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan protestosu

ZDF önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan protestosu

Alman kanalı ZDF'de yayınlanan video klipte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği gerekçesiyle, kanalın İstanbul ofisi önünde eylem düzenlendi.

Eylem nedeniyle çok sayıda çevik kuvvet polisi,  kanalın ofisinin bulunduğu bina önünde önlem aldı.


Cadde her iki yönden araç trafiğine kapatıldı; bina çevresine TOMA'lar konuşlandırıldı.


Yaklaşık 100 kişilik bir kalabalık, saat 13.00 sıralarında Alman kanalı ZDF'nin İstanbul ofisinin bulunduğu bina önüne geldi.


Ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları bulunan grup,  tekbir getirip "Dik dur eğilme bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan milletimizdir" şeklinde slogan attı.


Kalabalık adına basın açıklaması yapan İskender Közen, "Sözü geçen yayın her ne kadar hayali ve mizahi bir yayın olarak gösterilmeye çalışılsa da tahammül edilemez derecede rezillik, saygısızlık içerdiği aşağılayıcı ve onur kırıcı olduğu aşikardır. Yayında Türkiye Cumhuriyeti bayrağı kullanılarak ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hakkında bu şekilde aşağılayıcı ve alaycı bir biçimde söz edilmesi mizahi eleştiriyi aşmakta, alenen hakaret içermektedir" dedi.


Açıklamanın ardından grup içerisinden bir kişi üzerinde 'ZDF' yazan siyah çelengi ofisin bulunduğu bina önüne bıraktı. Bir süre daha slogan atan kalabalık eylemin ardından olaysız dağıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS