Zonguldak'ta ziftten kurtarılan köpeğin adını 'zift' koydular

Zonguldak'ta ziftten kurtarılan köpeğin adını 'zift' koydular

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 1 hafta önce tankerden sızan zifte yapışmış bulunarak kurtarılan yavru köpeğin tedavisi sürüyor. Sağlık durumu iyiye giden köpeğe 'Zift' adı verildi.

İlçeye bağlı Ormanlı Beldesi Kaymaklı Köyü girişinde tankerden dökülen zifte yapışmış bulunan yavru köpek Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. Köpek, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde tedaviye alındı. Üzerindeki zift temizlenerek sargıya alınan köpeğin tedavisi sürüyor. Sağlık durumu iyiye giden köpeğe, 'Zift' adı verildi.


Zifte bulaşan köpeği 4 saatlik çalışmayla kurtardılar 


3 VETERİNER HEKİM MÜDAHALE ETTTİ


Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, 3 veteriner hekim ve yardımcı personel ile köpeğe müdahale ettiklerini belirterek şöyle dedi:
"Vücudunun sol tarafı yaklaşık 2 santimetrelik zift katmanıyla kaplı, ön ve arka ayakları birbirine yapışık ve uzun süre aç ve susuz kalmış bir vaziyetteydi. Önce zift tabakasını çeşitli kimyasallarla söktük, ardından yıkama yaparak hareket etmesi neredeyse imkƒnsız olan çene ve ayakların normale dönmesi sağladık. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Kısa süre sonra tedavisini bitirip doğal yaşamına bırakacağız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS