Zorla sahte rakı içirilen 12 yaşındaki çocuk hastanelik oldu

Zorla sahte rakı içirilen 12 yaşındaki çocuk hastanelik oldu

Adana'da 12 yaşındaki çocuğa zorla sahte rakı içirildiği iddia edildi. Zehirlenen çocuk hastaneye kaldırıldı.

Adana'da 12 yaşındaki çocuğa zorla sahte rakı içirildiği iddia edildi.


Sabah gazetesinde yer alan habere göre Adana'da eşinden boşanan İlkay K. ile birlikte yaşayan ilköğretim 7. sınıf öğrencisi oğlu 12 yaşındaki D.K. hafta sonları kuaför olan dayısının yanında çalışıyordu. Derslerinde başarılı bir çocuk olan ve Türkiye genelindeki seviye belirleme sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan D.K. iddiaya göre 14 Ekim'de mahalledeki gençler tarafında bir büfeden alkol almaya gönderildi.


Fenalaşıp düştü


Daha sonra gençler, aldırdıkları rakıyı küçük çocuğa zorla içirdi. Küçük çocuk bir süre sonra fenalaştı. Kendinden geçip beton zemine düşerek yaralanan küçük çocuğu annesinin evine götüren gençler, "Oğlunuzu sokakta sarhoş halde bulduk" dedi. Anne, baygın haldeki oğlunu hastaneye götürdü.


D.K.'ye sahte alkol içirildiği tespit edildi. Annesinden habersiz hastaneden kaçan D.K. polisi alarma geçirdi. Ancak küçük çocuğun, annesinin kendisine kızacağını düşünüp teyzesine gittiği ortaya çıktı. Polis sahte rakı sattığı ileri sürülen büfeci Sevgin Yılmaz'ı gözaltına aldı. Büfeci, çocuğa içki satmadığını öne sürdü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS