Artvin, Burada Hayat Var'da konuşuluyor

Artvin, Burada Hayat Var'da konuşuluyor

CNN TÜRK’te, 10 Aralık Cumartesi günü saat 16.00’da, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve sanatçı Şükriye Tutkun; balta girmemiş yemyeşil ormanları, yaylaları ve dik yokuşlarıyla ünlü, medeniyetin simgesi memleketleri Artvin’i Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”a anlatacak.

Artvin’i “Güzel ve yalnız kentim” diyerek tanımlayan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; tam anlamıyla bir memleket sevdalısı olduğunu ve kimliğinde Artvin yazmasından büyük gurur duyduğunu söyledi. Artvin’in hem bir turizm hem de bir Cumhuriyet kenti olduğunun altını çizen Bayraktutan; “Artvin’den her türlü insan çıkar ama bir tek vatan haini çıkmaz” dedi. Artvinli çocukların trafik lambasıyla kitaplarda tanıştığını söyleyen Bayraktutan; “Karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yürüyen bir kent düzenimiz var” dedi.


Artvin’in her daim farklı bir kent olduğuna inanan ve Artvinli olmaktan büyük mutluluk duyan Şükriye Tutkun; hemşerilerinin kültür düzeyinin çok yüksek olduğunu “Artvinliler doğuştan lise mezunudur” sözleriyle ifade etti. Artvin’in plaka kodu olan 08 kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Tutkun; “Annem 08 plaka gördüğünde kurban olurum Artvin’ime diye çoşardı” diyerek annesine ait bir anıyı Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da paylaştı. Artvinli şoförlerin ustalığına da değinen Tutkun; “Artvin’in şoförleri meşhurdur. Hiç kaza yapmazlar” dedi.


Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın ve sanatçı Şükriye Tutkun’un katıldığı memleket sohbetlerinin yapıldığı, yaşanmışlıkların paylaşıldığı Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”; 10 Aralık Cumartesi günü CNN TÜRK ekranlarında ve CNN TÜRK radyoda yayınlanacaktır.


YAYIN TARİHİ: 10 ARALIK 2011 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS