Burada Hayat Var'da Yalova konuşuluyor

Burada Hayat Var'da Yalova konuşuluyor

CNN TÜRK’te, 14 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da, Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Teme Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”a konuk olacak.

Meclisin en renkli simalarından Yalova Milletvekili Muharrem İnce; tütün dizdiği, forma alamadıkları için fanilaları suluboya ile boyadıkları günleri ve çocukluğuna dair acı tatlı bir çok anısını ilk defa Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da anlattı. Yalova ile Selanik’in coğrafi benzerliğine dikkat çeken İnce; çok partili döneme geçişin temellerinin Yalova’da atıldığını, Kuran’ın Türkçeleştirme çalışmalarının, meslek eğitim programlarının ve daha bir çok ilkin Yalova’da başlatıldığını söyledi. “Yalova Atatürk’ün yazlık başkentidir” diyen İnce; Atatürk’ün Afgan Kralı’ndan İran Şahı’na kadar bir çok önemli isimi Yalova’daki Termal Otel’de ağırladığını sözlerine ekledi. Kaymakamı takmayan Yalovalılar için de İnce; “Artık Kaymakam değil Yalova Milletvekili var. Yalovalılar Milletvekillerini takıyorlar” dedi.


“Nişanlım Muazzez İlmiye Çığ’a 10 Karatlık Yüzüğü Aldığım Zaman Nikah Masasındayım….”
Türkiye’nin Toprak Dede’si, TEMA Vakfı’nın Onursal Başkanı Hayrettin Karaca; nasıl Yalova’lı olduğunu, aile geçmişini ve sanayiden doğaya uzanan maceralı yolculuğunu Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”a anlattı. “Türkiye’de ki ilk sanayi ihracatını ben başlattım” diyen Karaca; 1961 yılında ilk Türk trikosunu ihraç ettiğini ancak şimdi parayla ilgili tüm konularla ilişkisini kesip kendisini doğaya adadığını söyledi. Nişanlısı Muazzez İlmiye Çığ ile evlenme tarihlerini açıklayan Karaca; Çığ için yazdığı şiirleri de programda okudu.


Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın konuk olduğu Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var” 14 Ocak Cumartesi günü saat 16:00’da CNN Türk ekranlarında ve CNN Türk Radyo’da yayınlanacaktır.

YAYIN TARİHİ: 14 OCAK / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS