Dilay Dilaver

21 Ağustos 1997, İstanbul doğumlu. Rezan Has Lisesi'nden sonra Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. Eğitimi devam etmektedir.

Küçük yaşlarından beri spora ilgi duyan Türk futbolunun yanı sıra Avrupa futbolunu da takip eden Dilay Dilaver, lise yıllarında spor medyasının içinde olmaya karar verdi. 2015 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'ne giderek Diksiyon ve Spikerlik eğitimini tamamladı. Aynı yıl Uçankuş TV'de pazar akşamları olan bir futbol programında yorumcu olarak çalıştı. 2018 yılında Beşiktaş TV'de spiker olarak işe başladı. Ana haber, sabah programı ve gün ortası programlarını sunan Dilaver, bir yandan program içerikleri hazırlayıp yayın editörlüğü de yaptı. 2019 yılının Temmuz ayında CNN TÜRK'e geçen Dilay Dilaver, spor bültenleri sunuyor, muhabirlik yapıyor ve içeriğe yardımcı oluyor.

Sinemaya büyük ilgi duyan Dilaver, farklı tarzlarda filmler izlemeyi ve sinema tarihi üzerine araştırmalar yapmayı seviyor. Boş zamanlarında spor yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi ihmal etmiyor.

 
LG
MD
SM
XS