AÖF'de sonuçlar artık e-mail ile gönderiliyor

AÖF'de sonuçlar artık e-mail ile gönderiliyor

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fatültesi'nde eğitim gören öğrenciler sınav sonuçlarını artık mail adresinden öğrenecek.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, AA muhabirine önemli açıklamalarda bulundu. Her yıl sınav sonuçlarını öğrenebilmek adına yüz binlerce öğrencinin eş zamanlı olarak sisteme girmek istediğini ve oluşan yoğunluk sebebiyle gecikmelerin yaşandığını belirten Gündoğan, ''Artık sosyal medya çok yaygın bir şekilde kullanıldığı için sınav açıklandığı zaman herkes bir anda sisteme girmek istiyordu. Aşırı yoğunluktan dolayı sistemde gecikmeler yaşanabiliyordu. Bu nedenle öğrenci sınav sonucunu gecikmeli öğreniyordu" dedi.


İşsizlik oranı en yüksek olan bölümler


Gündoğan, açıklamalarına şu şekilde devam etti, "AÖF'de öğrenim gören öğrencilerimizin sınav sonuçlarını artık kendi mail adreslerine göndereceğiz. Öğrencilerimiz sonuçları kendilerine verdiğimiz 'anadolu.edu.tr' uzantılı ya da sisteme kayıtlı kişisel mail adreslerinden öğrenebilecek. Bu yöntemle öğrencilerin hiçbir şekilde sisteme girmesine gerek kalmayacak. Bu mail adreslerinin kullanılması ile bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu an 1 milyon 200 bin öğrencimizin 150 ile 200 bini mail adresini kullanıyor. Bu yapacağımız sistem ile herkesin mail adresinin de kullanmasını sağlayacağız."


En yüksek maaş hangi meslekte?


Gündoğan, AÖF öğrencilerinden https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden mail adreslerini güncellemelerini istedi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS