İş imkanı en yüksek bölümler hangileri?

Üniversite mezunu sayısı her geçen gün artıyor. Mezun sayısının artması her geçen gün iş bulma şansını da zorlaştırıyor. Bu nedenle adaylar daha çok iş imkanı yüksek olan bölümlere yönelim var. Hukuk, Tıp vb. bölümler bunların başlıcaları.Biz de çok fazla bilinmeyen, iş imkanı yüksek bölümlerden bazılarını sizler için derledik.

Gıda Mühendisliği

Günümüzde tüketicinin sağlık ve hijyen standartları yüksek besinler talep etmeleri gıda firmalarının her zaman gıda mühendisi ihtiyacının olmasını sağlayacak.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Yaşam kalitesinin arttığı günümüzde yaşamı daha kaliteli hale getiren branşlardan birisi de Fizik Tedavi Uzmanlığı olmuştur. Günümüzde iş bulma imkanı oldukça geniştir.

Hemşirelik

Günümüzde sağlık hizmetlerine olan talebin ve hastane sayısının oldukça artması aynı anda sektörde eleman ihtiyacının da artmasına neden olmuştur. İş bulma imkanı oldukça geniştir.

Veterinerlik

Günümüzde devletin hayvancılığa desteğinin artması ile artan hayvan sayısı Veteriner ihtiyacını doğurmuştur. Bu nedenle Veterinerlerin iş imkanları oldukça geniştir.

İnternet Gazeteciliği

Günümüzde insanlar öğrenmek istedikleri her şeyi internet üzerinden aramaktadırlar. İnternet kullanımı gün geçtikçe daha da artacağından dolayı bu sektörde ihtiyaç her zaman devam edecektir.

Endüstri Mühendisliği

Amacı verimliliği ve üretkenliği artırmaya yönelik olan bölüm, diğer mühendislik dallarına göre masa başı işi daha ağırlıklıdır. Mezunların üniversite sonunda iyi bir ücretle işe başlama şansları yüksektir.

Sosyal Medya Uzmanı

Günümüzde çok yaygın halde kullanan Sosyal Medya firmalar için de olmazsa olmaz durumuna gelmektedir. Bölüm, üniversitelerde çok yaygın olmasa da mezunlar katıldıkları eğitimlerle kendilerini bu konuda geliştirerek Sosyal Medya uzmanı olabilmektedir.

Uçak Bakımı

Günümüzde Sivil Havacılık sektörünün gitgide büyümesi ve gelişmesi alandaki istihdam imkanını da arttırdı. Bölüm mezunlarının iş bulma imkanı oldukça geniştir.

Dijital Pazarlama Uzmanı

Günümüzde firmalarda, dijital pazarlama, adwords, SEO en çok aranan uzmanlıklar arasındadır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS