LYS hangi ilçelerde yapılacak? İşte LYS'nin yapılacağı ilçeler!

LYS hangi ilçelerde yapılacak? İşte LYS'nin yapılacağı ilçeler!

Üniversiteye geçiş sınavlarında 2. Aşama olan LYS için öğrenciler çalışmalarını sürdürüyor. Bugünlerde ÖSYM önemli bir açıklamaya imza attı. Buna göre LYS artık ilçe merkezlerinde de yapılacak. Öğrenciler şimdi LYS'nin hangi ilçelerde yapılacağına ilişkin araştırmalarına başladı. ÖSYM, yapmış olduğu açıklamada LYS'nin yapılacağı ilçeleri duyurdu. Buna göre artık LYS belirlenen ilçelerde de yapılacak. İşte ÖSYM'nin açıklamasına göre, LYS'nin yapılacağı ilçeler.

Her yıl YGS'nin ardından gerçekleştirilen, milyonlarca öğrencinin üniversite hayatını belirleyen LYS bu yıl içelerde de yapılacak. 5 Oturumda ile gerçekleştirilen LYS için alınan ilçe kararı öğrenciler tarafından mutlulukla karşılandı. Öğrenciler bu sayede LYS için kendi ilçelerinde sınava girebilecekler.

ÖSYM yapmış olduğu açıklamada LYS'nin yapılacağı ilçeleri duyurdu. Aşağıda bulunan görselden LYS'nin yapılacağı ilçeleri görebilirsiniz. 

Liste güncellendi. ÖSYM geçtiğimiz günlerde LYS'nin yapılacağı ilçelerde güncelleme yaptı. En güncel halini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

LYS Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde LYS için başvuru işlemleri başlamıştı. Öğrenciler AİS üzerinden LYS için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmekte. 

LYS Tarihleri

LYS-4: Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) Tarihi, Saati ve Süresi : 10 Haziran 2017 (Cumartesi), 10.00, 135 dakika (Sorulacak olan konular: Tarih 44 soru, Coğrafya 14 soru)

LYS-1: Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) Tarihi, Saati ve Süresi : 11 Haziran 2017 (Pazar), 10.00, 135 dakika (Sorulacak olan konular: Matematik 50 soru, Geometri 30 soru, Anatilik Geometriden 8 soru sorulup, Geometri içerisinde yer alacaktır)

LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) Tarihi, Saati ve Süresi : 17 Haziran 2017 (Cumartesi), 10.00, 135 dakika (Sorulacak olan konular: Fizik 30 soru, Kimya 30 soru, Biyoloji 30 soru)

LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) Tarihi, Saati ve Süresi : 17 Haziran 2017 (Cumartesi), 14.30, 120 dakika

LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) Tarihi, Saati ve Süresi : 18 Haziran 2017 (Pazar), 10.00, 120 dakika

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS