MF-1 puanı ile girilebilecek bölümler | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

MF-1 puanı ile girilebilecek bölümler  | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

Her yıl milyonlarca öğrenci, geleceklerini belirleyen üniversiteye geçiş sınavlarına girmektedir. Öğrenciler sınavlar neticesinde elde ettikleri puana / başarı sırasına göre bölüm tercihinde bulunmaktadır. Öğrenciler alanlarına göre farklı farklı bölümleri tercih edebilirler. MF 1 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 'MF 1 puanı ile alan bölümler' 'MF 1 puanı ile girilebilecek bölümler' diye büyük bir arayış içinde, haberimizin devamında 2017 ÖSYS kılavuzuna göre MF 1 puan türü ile girilebilecek, MF 1 puan türü ile öğrenci alan bölümleri görebilirsiniz.

Her yıl milyonlarca öğrenci, hayalleri için YGS ve LYS'den aldıkları puan veya başarı sıralarına göre üniversite / bölüm tercihinde bulunmakta. Mevcut sistemimize göre bölümler belirli puan türlerine göre ayrılmıştır. Her bölüm farklı bir puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Bu noktada MF 1 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 2017 ÖSYS kılavuzuna göre MF 1 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirler. 


MF-2 Puanı İle Girilebilecek Bölümler


Aşağıda hazırlamış olduğumuz liste 2017 ÖSYS kılavuzuna göre hazırlanmıştır. Buna göre hazırlanmış olan listeden MF 1 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda listede bulunan bölümlerin hangi üniversitelerde olduklarına bakarak, taban puanlarını inceleyebilirsiniz. Buna göre MF 1 bölümleri ve taban puanlarını karşılaştırarak, sizin için en uygun bölümü tercih edebilirsiniz.


MF-3 Puanı İle Girilebilecek Bölümler


AKTÜERYA
AKTÜERYA BİLİMLERİ
ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ
BİLGİSAYAR BİLİMLERİ
BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ
İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
İSTATİSTİK
İSTATİSTİK VE BİLGİSAYAR BİLİMLERİ
MATEMATİK
MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
MATEMATİK VE BİLGİSAYAR BİLİMLERİ
MATEMATİK-BİLGİSAYAR
UZAY BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ


MF-4 Puanı İle Girilebilecek Bölümler


Listede bulunan bu bölümler, MF 1 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler MF 1 puan türünde elde ettikleri başarı sıralarına göre ilgili bölümleri, bulundukları üniversitelere göre araştırabilir, bölüm tercihinde bulunabilirler. Bölümler hakkında merak ettiklerinizi CNN Türk Uzmanına sor sisteminden, ücretsiz olarak uzmanlara sorabilirsiniz. Uzmanına sor sayfasına gitmek için lütfen TIKLAYINIZ.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS