Online YGS deneme sınavı

Online YGS deneme sınavı

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye geçiş kapsamında gireceği ilk sınav olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) kısa bir süre kaldı. Öğrenciler, Nişantaşı Üniversitesi ve CNN Türk İşbirliğiyle hazırlanan deneme sınavlarına web sitemize üye olarak katılabilecekler. Öğrenciler 2. deneme sınavına 5 Mart 2017 tarihine kadar katılabilirler.

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak YGS öncesinde, Nişantaşı Üniversitesi ve CNN Türk işbirliğiyle hazırlanan online deneme sınavları cnnturk.com'da yapılacak. Buna göre adaylar ücretsiz bir şekilde 3 YGS denemesine girebilecekler.

Aday öğrenciler sisteme üyelik işlemlerini tamamlayarak 3 YGS denemesine katılma hakkı kazanıyorlar. Deneme sınavlarının planlanan tarihleri ise şu şekilde;
1. Deneme: 21.02.2017 - 26.02.2017 
2. Deneme: 27.02.2017 - 05.03.2017
3. Deneme: 06.03.2017 - 10.03.2017

Belirtilen tarih aralıklarında öğrenciler deneme sınavlarına katılım gösterebilecekler.

Üye olup sınava katılmak için tıklayın!

Sınavlar online olarak cnnturk.com'dan gerçekleştirilecek. Sınav esnasında bağlantı kopmalarına karşı da önlemler alındı, buna göre aday öğrencinin sınav esnasında bağlantısı koparsa veya sınavı tamamlayacak zamanı yoksa deneme sayfasını kaydedip kapatıp, daha sonra tekrar sisteme giriş yaparak kaldığı yerden devam edebilecek.

Sınav sonuçları adayların doğru ve yanlışlarına göre hesaplanarak puanları ve sıralamaları belirlenecek. Bu sayede adaylar sınava katılan diğer kullanıcılara göre başarı sıralarını görebilecek, eksiklerini belirleyebilecekler.

Birinci deneme için son katılım tarihi 26 Şubat

Türkiye Geneli Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) denemesi toplam 160 dakika sürecek. Sınavda Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri alanında 40'ar adet soru yer alıyor. Sınavınızı tek seferde tamamlayamazsanız daha sonra kalan süreniz dahilinde kaldığınız yerden sınava devam edebilirsiniz. Sınav için son katılım tarihi 26 Şubat 2017'dir. Sınav sonuçları 27 Şubat 2017 tarihinde ilan edilecek. Sınav sonuçları neticesinde adaylar elde ettiği puanlarla kazanabilecekleri üniversite ve bölümleri kullanıcı adları ve şifreleriyle sınav sayfasına giriş yaparak görebilecekler. 

Sınavla ilgili açıklamaları @cnnturkuni Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS