TM-3 puanı ile girilebilecek bölümler | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

TM-3 puanı ile girilebilecek bölümler  | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

Her yıl milyonlarca öğrenci, geleceklerini belirleyen üniversiteye geçiş sınavlarına girmektedir. Öğrenciler sınavlar neticesinde elde ettikleri puana / başarı sırasına göre bölüm tercihinde bulunmaktadır. Öğrenciler alanlarına göre farklı farklı bölümleri tercih edebilirler. TM 3 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 'TM 3 puanı ile alan bölümler' 'TM 3 puanı ile girilebilecek bölümler' diye büyük bir arayış içinde, haberimizin devamında 2017 ÖSYS kılavuzuna göre TM 3 puan türü ile girilebilecek, TM 3 puan türü ile öğrenci alan bölümleri görebilirsiniz.

Her yıl milyonlarca öğrenci, hayalleri için YGS ve LYS'den aldıkları puan veya başarı sıralarına göre üniversite / bölüm tercihinde bulunmakta. Mevcut sistemimize göre bölümler belirli puan türlerine göre ayrılmıştır. Her bölüm farklı bir puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Bu noktada TM 3 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 2017 ÖSYS kılavuzuna göre TM 3 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirler. 


TM-1 Puanı İle Girilebilecek Bölümler


Aşağıda hazırlamış olduğumuz liste 2017 ÖSYS kılavuzuna göre hazırlanmıştır. Buna göre hazırlanmış olan listeden TM 3 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda listede bulunan bölümlerin hangi üniversitelerde olduklarına bakarak, taban puanlarını inceleyebilirsiniz. Buna göre TM 3 bölümleri ve taban puanlarını karşılaştırarak, sizin için en uygun bölümü tercih edebilirsiniz.


AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ
ANTROPOLOJİ
ARKEOLOJİ
AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ
BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ
BİLİM TARİHİ
ÇOCUK GELİŞİMİ
EL SANATLARI TASARIMI VE ÜRETİMİ
ELEKTRONİK TİCARET VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİ
FELSEFE
FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ
GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YÖNETİMİ
HUKUK FAKÜLTESİ
İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ
İSLAM EKONOMİSİ VE FİNANS
KAMU YÖNETİMİ
KLASİK ARKEOLOJİ
KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER
MÜZECİLİK
PROTOHİSTORYA VE ÖN ASYA ARKEOLOJİSİ
PSİKOLOJİ
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
REKREASYON
SANAT VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMLARI
SİYASET BİLİMİ
SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ
SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER
SOSYAL HİZMET
SOSYOLOJİ
SPOR YÖNETİCİLİĞİ
TARİH ÖNCESİ ARKEOLOJİSİ
TÜRK İSLAM ARKEOLOJİSİ
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
YEREL YÖNETİMLERTM-2 Puanı İle Girilebilecek Bölümler

Listede bulunan bu bölümler, TM 3 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler TM 3 puan türünde elde ettikleri başarı sıralarına göre ilgili bölümleri, bulundukları üniversitelere göre araştırabilir, bölüm tercihinde bulunabilirler. Bölümler hakkında merak ettiklerinizi CNN Türk Uzmanına sor sisteminden, ücretsiz olarak uzmanlara sorabilirsiniz. Uzmanına sor sayfasına gitmek için lütfen TIKLAYINIZ.


 


 


 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS