Uluslararası Ticaret bölümü hakkında bilinmesi gerekenler

Uluslararası Ticaret bölümü hakkında bilinmesi gerekenler

Uluslararası Ticaret bölümünü düşünen adayların, bölümle ilgili merak ettiği ' Uluslararası Ticaret bölümü çalışma alanları ' , ' Uluslararası Ticaret bölümü kontenjanları ', ' Uluslararası Ticaret bölümü iş imkanları ', ' Uluslararası Ticaret bölümü nasıl? ', ' Uluslararası Ticaret bölümü taban puanları ' gibi soruların yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz. İşte Uluslararası Ticaret bölümü hakkında mutlaka bilinmesi gereken, önemli bilgiler.

Uluslararası Ticaret programından mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sektörde çeşitli alanlarda çalışabilmektedirler. Bölüm mezunları, özel sektörde hemen her alanda iş bulabilme imkânına sahiptirler, bunlara örnek vermek gerekirse; ithalat ihracat yapan firmalar, bankalar, lojistik firmaları verilebilir.


Türk CEO'lar hangi üniversitede okudu


Programın amacı


Uluslararası Ticaret bölümünün temel amacı, alanında donanımlı, kendisini sürekli geliştiren, kapsamış olduğu alanlarda başarılı bireyler yetiştirmektir. Geniş iş yelpazesine sahip olan Uluslararası Ticaret programı, öğrencilerin ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirebilme imkânı sunmaktadır. Programı okumaya hak kazanan ve kayıt işlemlerini gerçekleştiren bölüm öğrencileri, bu alanda İktisat, İşletme, Lojistik, Girişimcilik gibi alanlarda eğitim görmektedir.


2016-2017 Sıralamasına Göre En Başarılı 20 Vakıf Üniversitesi


Adaylarda olması gereken nitelikler


Uluslararası Ticaret bölümünü düşünen adayların, araştırmayı seven, pratik düşünebilen, ticareti seven, alana meraklı öğrencilerden oluşması gerekmektedir. Ayrıca bu alanda eğitim görmeyi düşünen öğrencilerin, İngilizce dil seviyelerini geliştirmeleri ve buna ek olarak farklı bir yabancı dili orta seviyede bilmeleri, öğrencilere mezun oldukları dönemde geniş iş imkânları sağlamaktadır.


Uluslararası Ticaret Bölümü Hakkında Merak Edilenleri Sorun


Uluslararası Ticaret ve diğer bölümler hakkında öğrenciler merak ettikleri her şeyi, CNN Türk uzmanına sor sayfasından, ücretsiz olarak uzman rehberlere sorabilmekte.Sende CNN Türk Uzmanına sor sisteminden üniversiteler, bölümler, taban puanlar, kontenjanlar, tercih sıralamaları gibi konularda detaylı bilgi alabilirsin. Uzmanına sor sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS