Üniversitelerin taban puanları. 2017 ÖSYS kılavuzuna göre.

  1. ÜniversiteRehberim
Üniversitelerin taban puanları. 2017 ÖSYS kılavuzuna göre.
Üniversitelerin taban puanları. 2017 ÖSYS kılavuzuna göre.

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber öğrenciler, öğrenciler tercihler için hazırlıklarına başladı. Öğrencilerin bu dönemde en çok merak ettikleri soruları başında üniversitelerin taban puanları gelmekte. Her üniversitenin taban puanı farklıdır. Peki üniversitelerin taban puanları nasıl öğrenilir? İşte 2017 ÖSYS kılavuzuna göre üniversitelerin taban puanları.

Milyonlarca öğrencinin geleceğini belirleyecek olan üniversite tercih dönemine kısa bir süre kaldı. Öğrencilerin bu dönemde en çok merak ettikleri konuların başında ise üniversitelerin taban puanı gelmekte. Öğrenciler üniversitelerin taban puanlarını araştırarak, kendilerine uygun olan üniversiteleri belirleme konusunda araştırmalarını sürdürmekte.

Üniversitelerin taban puanları

Üniversitelerin taban puanları her yıl ÖSYM tarafından, tercih kılavuzu içerisinde paylaşılmakta. Öğrenciler kılavuzdan istedikleri üniversitelerin taban puanlarını inceleyebilmekte. ÖSYM’nin yayımlamış olduğu son kılavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Başarı sırası daha önemli

Uzmanlar öğrencileri tercihlerini gerçekleştirirken başarı sıralarını baz almaları konusunda uyarıyor. Puanların her yıl sınavın zorluğuna göre değişebileceğini belirten uzmanlar, sıralamalarda ise büyük çaplı oynamaların olmayacağını belirtmekte.

Tercihler 18 Temmuz itibariyle başlıyor

Öğrenciler tercih işlemlerini 18 Temmuz 2017 tarihi itibariyle gerçekleştirmeye başlayabilecek. 26 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek olan tercih işlemleri öğrenciler için oldukça önemli bir süreç.

CNN Türk Uzmanına Sor

Bu yıl öğrencilerin kullanımına açılan CNN Türk Uzmanına Sor sistemi üzerinden öğrenciler merak ettiklerini ücretsiz olarak uzmanlara yöneltiyorlar. Yıl içerisinde binlerce öğrencinin kullandığı Uzmanına Sor sisteminin LYS sonuçlarının açıklanması ile beraber, öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılması beklenmekte. Öğrenciler 2017 LYS sonuçlarına göre elde ettikleri başarı sıralarını, uzmanlar ile değerlendirerek, kazanabilecekleri bölüm ve üniversiteleri uzmanlar ile online bir şekilde konuşabilecek. Uzmanına Sor sistemine giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS