Uzmanından son LYS tavsiyeleri!

Uzmanından son LYS tavsiyeleri!

LYS için geri sayım başladı. Peki öğrenciler kalan süreçte nelere dikkat etmeli? İşte öğrencilerin en çok takip ettiği isimlerden biri olan Onur Soğuk'un LYS üzerine son tavsiyeleri.

LYS için öğrencilerin önünde kısa bir süre kaldı. Peki bu süreçte öğrenciler nelere dikkat etmeli? Özellikle Twitter'da binlerce takipçisi olan Onur Soğuk Hoca, öğrencilere kalan süreçle ilgili son tavsiyelerini verdi. 

Eğitimci - Onur Soğuk

''Sınav hazırlık sürecini bir maraton yarışına benzetecek olursak içinde bulunduğumuz süreci yarışın kaderinin belirleneceği son düzlük olarak nitelendirebiliriz. Öğrencilerimiz bu süreçte çok yıprandılar, yoruldular, bıktılar... YGS gibi bir sınav da onların daha çok yıpranmasına neden oldu. Ancak ne olursa olsun artık son viraj dönülüyor. Öğrencilerimiz şunu unutmasınlar bu son anlarda ayakta kalmayı başaranlar ipi göğüsleyecek. Onun için derlenip, toparlanma vaktidir şimdi. Tüm yorgunluğa, bıkkınlığa, baharın gelişine rağmen ayakta kalmak maratonun sonunu iyi bitirmek şart.''

''Kalan bu süreçte hızla varsa eksik konular bitirilmeli bol bol soru çözülmeli. Çözülen testler üzerinden eksikler tespit edilmeli. Şimdi tüm zorluklara rağmen gençlerimizin ayakta kalması, tempoyu düşürmeden bu yarışı bitirmesi gerekmekte. Sonrasında güzel bir yaz tatili öğrencilerimizi bekliyor olacak.''

Öğrenciler Sorularını Uzmanına Soruyor

CNN Türk bünyesinde açılmış olan Uzmanına Sor sisteminden öğrenciler merak ettiklerini uzmanlara sorabiliyor. Kalan süreçle ilgili merak ettiklerinizi ücretsiz olarak uzmana sormak için TIKLAYINIZ.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS