YGS'de hangi bölüm için kaç net yapmak gerekiyor?

YGS'de hangi bölüm için kaç net yapmak gerekiyor?
Bilgiler bununla da sınırlı değil, isterseniz belli bir üniversite ve bölüm üzerinden hareket ederek, yerleşen öğrencilerin ortalama net değerlerini görebilir, isterseniz YGS puan ve başarılarına bakabilirsiniz.

Üniversite adaylarının en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi olan, ilgi duyulan bölüm için gerekli olan net sayılarını artık öğrencilerde öğrenebilecek.

Yükseköğretim Kurulu'nun çalışmaları sonucunda oluşturulan YÖK Atlas ile merak edilen üniversitenin ilgili bölümünün netlerine hızlı bir şekilde erişim sağlanabilmekte. Bu sayede adaylar YGS öncesi, ihtiyaç duydukları net sayılarını en doğru kaynaktan öğrenebilecek.


En kesin bilgilerin yeraldığı YÖK Atlas'ta sadece bölümler için gerekli olan ortalama net sayıları paylaşılmıyor. Bunun dışında merak edilen üniversite ve bölüme yerleşen öğrencilerin geldikleri iller, cinsiyetleri gibi merak edilen birçok bilgi paylaşılmakta.


Aday öğrenciler için oldukça yararlı bir sistem olan YÖK Atlas, öğrencilerinde beğenisini kazandı. Sistemle ilgili sosyal medya ve forumlarda oldukça fazla paylaşımda bulunuldu. 


Siteye erişim için, https://yokatlas.yok.gov.tr/

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS