Yurt dışında İngilizce öğrenmenin bedeli

  1. ÜniversiteRehberim
Yurt dışında İngilizce öğrenmenin bedeli

Yurt dışı eğitim fuarları düzenleyen Akare, İngilizce'yi yurt dışında öğrenmek isteyenler için bir maliyet araştırması yaptı. İşte yurt dışında dil eğitimi ücretleri..Araştırmalara göre; eğitim ücreti, konaklama ve yaşam masrafları dahil edildiğinde dil eğitiminin aylık 3 bin 375 doları bulduğu İngiltere, dil eğitimi konusunda en pahalı ülke olarak belirlendi.
İngiltere'yi 3 bin dolar ile Güney Afrika ve İrlanda takip etti.
Bu ülkelerin hemen arkasından 2 bin 800 dolar ile Malta gelmekte.

Malta'nın ardından ise 2 bin 750 dolarla da ABD geldi.

Araştırmaya göre, İngiltere'de aylık İngilizce kurslarının fiyatı 875 dolardan, bir öğrencinin konaklama ve yaşam masrafları ise 2 bin 500 dolardan başlamakta.

Güney Afrika ve İrlanda'da ise İngilizce dil eğitimi için aylık minimum 850 dolar, konaklama ve yaşam masrafları için de 2 bin 150 dolar ödemek gerekiyor.

ABD'de ise kurs ücretlerinde aylık minimum rakam 750 dolar, konaklama ve yaşam masrafları ise 2 bin dolar olarak hesaplanıyor.

En Ucuzu Kanada
Yurtdışında İngilizce Dil Eğitiminin Maliyeti Araştırması'nda, yurt dışında İngilizce dil eğitiminin en ucuz adresi 2 bin 70 dolarla Kanada olarak belirlendi.
10 / 10
Yurt dışında İngilizce öğrenmenin bedeli
Aylık kurs ücretlerinin 570 dolardan başladığı Kanada'da, bir öğrencinin konaklama ve yaşam gideri ortalama bin 500 doları buluyor.
{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS