Yurtdışı dil ve yaz okulları fuarı StudyExpo için geri sayım hızlandı

Yurtdışı dil ve yaz okulları fuarı StudyExpo için geri sayım hızlandı

Yabancı dil ve yaz okulları alanında faaliyet gösteren 50'yi aşkın seçkin okul Türk öğrencilerle tanışmak için StudyExpo, Fuarcılık A.Ş. organizasyonuyla Türkiye'ye geliyor.

Türkiye’de yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren dört danışmanlık şirketi Bilimevi, GKR, İdealist ve Karya tarafından kurulan StudyExpo, 'konsept yurtdışı eğitim fuarları' düzenliyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenecek olan fuarlarda öğrenciler yurtdışındaki dil ve yaz okulları ile birebir görüşerek, ilk ağızdan bilgi sahibi olma şansını yakalayacak.  25-26 Şubat tarihlerinde İstanbul Harbiye Hilton, 28 Şubat tarihinde Ankara Sheraton, 02 Mart tarihinde İzmir Hilton, 04 Mart tarihinde İstanbul Kozyatağı Hilton bu fuarlara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye'de  yüzde 6.2 oranında büyüyen yurtdışı dil ve yaz okulu eğitim pazarının bu yıl da önemli oranda büyümesi bekleniyor. İngilizce dili, başvurularda yüzde 85 ile birinciliğini korurken, diğer dil tercihleri sırasıyla Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca.

Türkiye'den en fazla tercih edilen yabancı okulların bulunduğu ülkeler ise yüzde 34 oranı ile Birleşik Krallık, yüzde 24 ile de ABD'de bulunuyor. Her geçen yıl Kanada ve İrlanda'ya da rağbet artıyor.

CNN TÜRK Radyo'nun medya sponsorluğunu üstlendiği StudyExpo yurtdışı dil ve yaz okulları fuarlarını toplamda yaklaşık 8 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara İngiltere, ABD, Kanada, İrlanda, Güney Afrika, Fransa, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Almanya, Fransa, İspanya, İsviçre, İtalya, Rusya, Japonya gibi ülkelerden seçkin dil okulları katılıyor. StudyExpo, Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en geniş katılımlı yurtdışı dil ve yaz okulları fuarı olma özelliği taşıyor.

'Kişisel gelişim ve kariyer seminerleri'nin de verileceği fuarda, çeşitli etkinlikler ve ödüllü yarışmalar de yer alacak. Ayrıca fuar süresince, katılımcı yurtdışı dil ve yaz okulları tarafından cazip indirimler ve promosyonlar sunulacak.

Ziyaretin ücretsiz olacağı fuarlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve online davetiye için www.studyexpo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS