Boston Dynamics Robot Atlas'ın son videosunu yayınladı

Video: Boston Dynamics Robot Atlas'ın son videosunu yayınladı
Dünyanın en ünlü robotik firması Boston Dynamics, yayınladığı yeni <a class="in-news-link" href="/video" target="_blank" title="video haberleri">video</a> ile Robot Atlas'ın yeteneklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Videoda Robot Atlas zorlu bir parkuru atlatırken yanlamasına zıplamasıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın en ünlü robotik firması Boston Dynamics, yayınladığı yeni video ile Robot Atlas'ın yeteneklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Videoda Robot Atlas zorlu bir parkuru atlatırken yanlamasına zıplamasıyla dikkat çekiyor.

Robot teknolojisinde dünyanın en önde gelen robotik firması Boston Dynamics, Atlas isimli robotun yeni görüntülerini yayımladı. 

Dünyanın en gelişmiş robotlarından biri olarak değerlendirilen Atlas, zorlu bir parkuru başarıyla tamamlıyor. Dengesini son derece başarılı bir şekilde koruyabilen Robot Atlas, hem zıplayabiliyor hem de sadece düz olarak değiy yanlamasına da zıplayabiliyor. Robot teknolojisinin geldiği noktayı gözler önüne seren Atlas'ın bu yetenekleri izleyenleri şaşırtıyor. 

Şirketin daha önce YouTube'a yüklediği videoda Robot Atlas'ın eğimli bir yamaçta yaptığı düşük ve tempolu hızlarda yaptığı koşu paylaşılmıştı. 

Boston Dynamics, Google tarafından Japon telekomünikasyon ve teknoloji devi olan SoftBank firmasına satılmıştı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS