Whatsapp’taki yeni tehlike

Video: Whatsapp’taki yeni tehlike

Hemen hemen herkesin cep telefonunda yüklü olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a yeni güncelleme geldi. Ancak milyarlarca kullanıcısı olan uygulamada kritik bir güvenlik zafiyeti keşfedildi. Peki bu zafiyet kullanıcıları nasıl bir tehditle karşı karşıya bırakıyor? Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan, Cem Seymen'in sunduğu A'dan Z'ye programında yanıtladı.

Milyarlarca kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta daha önce arama esnasında telefonun ele geçirilme tehlikesi ortaya çıkarılmıştı. Uygulamada yine bir kritik bir güvenlik zafiyeti ortaya çıktı. 


Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan Whatsapp'taki yeni güvenlik açığıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Demircan, "Telefonunuza bir .mp4 dosyası geliyor. Bu dosyanın içerisinde eklenen özel olarak tasarlanmış bir zarar kod Whatsapp'ın kodu içerisinde çalışıbiliyor. Bu da telefonunuzun bir zombi telefona dönüştürülüp içerisindeki bütün bilgilere ulaşıbilmesine imkan sağlıyor. Bu da telefonuzun içindeki her türlü kişisel bilgiye ulaşım sağlıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS