Özalp Birol, İstanbul Rotary 2017'yi ve sergiyi değerlendirdi

Video: Özalp Birol, İstanbul Rotary 2017'yi ve sergiyi değerlendirdi
2010-2011 döneminde <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> ağırlıklı 84 başvuruyla başlayan ve geride bıraktığı 6 yıl içinde Ülke ve Kuzey Kıbrıs çapında 1000’i aşkın genç sanatçımızın katılımıyla bugünlere gelen İstanbul Rotary Sanat Yarışması Ödülü’nün yedincisi Elgiz Müzesi’nde açılan sergiyle gerçekleşti. Serginin açılış konuşmasını yapan İstanbul Rotary 2016-2017 Dönem Başkanı M. Özalp Birol’un İstanbul Rotary Sanat Yarışması ve Sergisi üzerine yorumlarını dinledik.

2010-2011 döneminde İstanbul ağırlıklı 84 başvuruyla başlayan ve geride bıraktığı 6 yıl içinde Ülke ve Kuzey Kıbrıs çapında 1000’i aşkın genç sanatçımızın katılımıyla bugünlere gelen İstanbul Rotary Sanat Yarışması Ödülü’nün yedincisi Elgiz Müzesi’nde açılan sergiyle gerçekleşti. Serginin açılış konuşmasını yapan İstanbul Rotary 2016-2017 Dönem Başkanı M. Özalp Birol’un İstanbul Rotary Sanat Yarışması ve Sergisi üzerine yorumlarını dinledik.

Genç sanatçılar Emirhan Eren, Esra Oskay, Hatice Akyüz ve Sümer Sayın’ın yapıtlarının yer aldığı sergi, açılıştan hemen önce Gülsün Karamustafa, Işın Önol, Ayşe Umur, Can Elgiz, Başak Şenova ve M. Özalp Birol’un yer aldığı seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Büyük ödülü Esra Oskay, başarı ödüllerini ise Hatice Akyüz ve Sümer Sayın aldı. Genç sanatçı Emirhan Eren’in Başarı Ödülü, 2016 yılında aramızdan ayrılan Prof. Kaya Özsezgin adına verildi.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS