3 kez titreme nöbeti yaşamıştı... Merkel'den yeni açıklama

Video: 3 kez titreme nöbeti yaşamıştı... Merkel'den yeni açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel neden titriyor? Almanya'da son zamanlarda üzerinde en çok durulan konu bu. Merkel, "Gayet iyiyim, görevimi yapabilecek durumdayım" cevabını verdi.

"Ben gayet iyiyim". Almanya Başbakanı Angela Merkel, bu sözlerle titreme nöbetlerinin ardından sağlığıyla ilgili duyulan endişeleri bir kez daha gidermeye çalıştı.


Başbakan Merkel, başkent Berlin’de basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin gündeminde Alman Şansölyesinin titremelerinin nedeni vardı. Almanya Başbakanı rahatsızlığının ne olduğunu yine açıklamadı, bir kez daha sağlığının iyi olduğunu söyledi. "Bir yandan hükümet başkanı olarak hareket etme konusundaki sorumluluğumu kabul etmem önemli. Beni bir süredir biliyorsunuz ve bu Başbakanlık işlevimi yerine getirebildiğimi söyleyebilirim” dedi.


Angela Merkel, resmi görev süresi olan 2021 yılına kadar görevini sürdürebileceğini ve herhangi bir sorun olmadığını da ekledi. "Bir insan olarak, sağlığımla kişisel olarak da ilgileniyorum. Çünkü 2021 politik çalışmamın sonu ama sonra başka bir hayat olacağını umuyorum ve bu hayatı sağlıkla geçirmek istiyorum” şeklinde konuştu.


Almanya Başbakanı, son 3 hafta içinde 3 kez titreme nöbeti geçirmişti. Merkel, son titreme nöbetinin ardından önlem olarak ulusal marşlar çalındığı sırada ayakta durmak yerine oturuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS