ABD’de Bağımsızlık Günü kutlaması kana bulandı

ABD’de Bağımsızlık Günü kutlaması kana bulandı

ABD'nin Chicago kentinde 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında silahlı saldırı düzenlendi. Geçit töreni sırasındaki saldırı sonucu 6 kişi öldü, 31 kişi yaralandı. Kaçan saldırgan operasyon sonucu yakalandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir çatıdan ateş açıldı, Bağımsızlık Günü kana bulandı. Amerika Birleşik Devletleri'nde 4 Temmuz'da silahlı saldırı ile sarsıldı. Chicago'nun Highland Park kentinde düzenlenen bağımsızlık günü kutlamaları silahlı saldırıyla hedef alındı. Etkinliğin başlamasından kısa bir süre önce çok sayıda silah sesi duyuldu. Herkes panikle kaçışmaya başladı. 6 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan o saldırının 22 yaşındaki faili bir süre kaçtı. Ama kaçışı uzun sürmedi. Polis operasyonu sonucunda yakalandı.

Kısa bir süre direnç gösteren saldırgan, polislerin etrafını sarmasıyla bir süre sonra aracından çıktı. Ellerini kaldırdı, teslim olmak zorunda kaldı. Görgü tanıkları, Robert E. Crimo adlı 22 yaşındaki saldırganın o anlarda çok rahat olduğuna dikkat çekti. Amerikan Başkanı Biden ise yaşananlardan dolayı şoke olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Saldırganın, başarılı bir müzik kariyeri olan Awake lakaplı eski Amerikan Başkanı Trump destekçisi bir rapçi olduğu ortaya çıktı. Müzik platformu Spotify profiline göre; 22 yaşındaki saldırganın 16 binden fazla takipçisi ve ayda 100 bin dolardan fazla geliri var.