ABD'li zenginlerden vergi talebi

Video: ABD'li zenginlerden vergi talebi

ABD'nin 18 milyarderi, 2020 Başkanlık Seçimi için adaylığını açıklayan siyasi isimlere vergi çağrısı yaptı. Adaylara mektup gönderen zenginler, "Bizden daha çok vergi alın" dedi.

Yatırımcı George Soros, Facebook'un kurucularından Chrıs Hughes, Milyarder Charlie Monger'in kızı Molly Monger. ABD'nin en zengin 18 isminden servet vergisi çağrısı geldi.


Yani milyarderler bizden daha çok vergi alın diyor.


ABD'li milyarderlerin çağrısı 2020 Başkanlık Seçimi için adaylıklarını açıklayan siyasilere.


Adaylara bir mektup gönderen zenginler, "Amerika servetimizi daha çok vergilendirmesi için ahlaki, etik ve ekonomik sorumluluğu var. Süper zenginlerin servet vergisinin gelir adaletsizliği ve iklim kriziyle mücadelenin geliştirilmesi için kullanılması talep ediyor.


Herhangi bir partiyi ya da adayı desteklemediklerinin altını çizen süper zenginler, Demokrat Parti'den adaylığını açıklayan Elizabeth Warren'ın "50 milyon doların üzerinde servete sahip olanlardan yıllık %2 vergi toplansın" teklifine övgüde bulundu. Teklife göre böylelikle 10 yılda 2.75 trilyon dolar toplanacağı belirtiliyor.


Zenginler mektubunda bir diğer milyarder Warren Buffet'ın "Sekreterimden daha az oranda vergilendiriliyorum" sözleri de hatırlatıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS