ABD'ye ait iki Skorsky, Fırat'ın doğusunda görüntülendi

ABD'ye ait iki Skorsky, Fırat'ın doğusunda görüntülendi

Suriye'de, Fırat'ın doğusunda yapılması beklenen operasyon bölgede hareketliliği iyice arttırdı. PKK/PYD terör örgütü yeni mevzi ve çukurlar kazarken, CNN TÜRK ekibi tam da operasyon bölgesinde keşif ve gözetleme yapan Amerikalılara ait iki Skorsky helikopteri görüntüledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Amerikan askerlerine ait iki Skorsky helikopter Fırat'ın doğusuna yapılacak operasyon bölgesinde işte böyle uçtu, terör örgününse yeni mevziler kazdığı gözlendi.

Cerablus-Münbiç hattında yaşanan gelişmeleri takip eden CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı ve kameraman Hilmi Yaşa, PKK-PYD mevzilerinin üstünde, operasyon alanı olan bölgede keşif ve gözetleme uçuşu yapan, yerel kaynaklardan Amerikalılara ait olduğu öğrenilen iki Skorsky helikopteri görüntüledi.

Amerika'ya ait iki Skorsky Özgür Suriye Ordusu ve PYD/PKK terör örgütünün karşılıklı olarak durduğu hat boyunca, PKK/PYD mevzilerinin hemen arkasından uçarak gözlerden kayboldu.

4 gün önce aynı hatta Amerikan askerlerinin PKK/PYD'li teröristlere karadan yaptığı devriyeleri sonlandırdığını, teröristlerin devriyeleri tek başına sürdürdüğü öğrenilmişti. Fırat'ın doğusuna olası operasyonun konuşulduğu şu günlerde, tam da operasyon bölgesinde Amerikan askerlerinin helikopterlerle keşif ve gözetleme yapması, terör örgütüne desteğinin hala sürdüğünü izlenimini uyandırıyor.