"Ajan değil turistiz"

Video: "Ajan değil turistiz"
<a class="in-news-link" href="/ingiltere" target="_blank" title="İngiltere haberleri">İngiltere</a>'nin eski Rus ajanını zehirlemekle suçladığı iki Rus vatandaşı ortaya çıktı. Rus devlet televizyonuna konuşan ikili "Biz sadece turistiz" dedi.

İngiltere'nin eski Rus ajanını zehirlemekle suçladığı iki Rus vatandaşı ortaya çıktı. Rus devlet televizyonuna konuşan ikili "Biz sadece turistiz" dedi.

İngiltere yönetimi, geçtiğimiz hafta olayın arkasında olduğunu öne sürdüğü iki Rus vatandaşının isimlerini açıklayıp, fotoğraflarını yayınlamıştı. Alexander Petrov ve Ruslan Boshirov adlı bu kişilerin Rus istihbaratı için çalıştıklarını öne sürerek Moskova'yı suçlamıştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin iddiaları reddetmiş, suçlanan isimleri bulduklarını her ikisinin de masum olduğunu öne sürmüştü: "Elbette bu kişileri araştırdık. Kim olduklarını biliyoruz. Umarım onlar da kendilerini basına konuşarak açıklarlar. Onlar özel veya suç işlemiş kişiler değil." İkili Putin'in açıklamasından sonra Rus Devlet Televizyonu Russia Today'e konuştu. Masum olduklarını ve saldırıların yaşandığı Salisbury'de yalnızca turistik amaçla bulunduklarını öne sürdüler.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS