Amerika'da Trump gerginliği

Video: Amerika'da Trump gerginliği

Amerika Birleşik Devletleri’nin Beverly Hılls Kenti'nde Trump destekçileri ile karşıtları arasında gergin anlar yaşandı... Amerikan başkanının seçim kampanyasına bağış toplama etkinliği için kentte olması iki grubu karşı karşıya getirdi.

“Amerika asla büyük olmadı” sloganları attılar, Amerikan bayrağı yaktılar.  Donald Trump yandaşları ile karşıtları birbirine girdi.

2020 seçimleri yaklaşırken, Amerikan Başkanı Donald Trump da çalışmalara hız verdi. Trump,  seçimler için bağış toplama etkinliğine katılmak üzere Kaliforniya eyaletine bağlı Beverly Hılls kentindeydi.


Etkinlik, 2016 seçimlerinde Trump’ın başkanlık kampanyasına büyük bağış yapan gayrimenkul danışmanı Geoffrey Palmer’ın evindeydi.

Trump destekçileri ve karşıtları da bu evin önünde karşı karşıya geldi. İki grup arasında tansiyon dakikalar ilerledikçe yükseldi. Trump karşıtları “Amerika asla büyük olmadı” sloganları attı, Amerikan bayrağı yaktı.


İki grubun birbirlerine karşıt attıkları sloganlar, kavgaya dönüştü. Olaya çevik kuvvet polisleri müdahale etti. İki eylemci gözaltına alındı.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS