None

Apple kendi arabasını üretecek | Video

Apple kendi arabasını üretecek | Video

Milyarder Elon Musk, sosyal medyadan çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Musk, 2017'de Tesla'yı teknoloji devi Apple'a satmak istediğini ancak Apple CEO'su Tim Cook'un kendisiyle görüşmeyi kabul etmediğini duyurdu.

Elon Musk, sürücüsüz Tesla araçları ve yeniden kullanılabilen SpaceX roketleri ile teknolojide tarih yazdı. Ancak ünlü milyarder, 2017'de ciddi mali sorunlar yaşıyordu. Musk bir noktada tesla şirketini Apple'la satmaya çalıştığını açıkladı. Musk'ın açıklaması, Apple'ın 2024'e kadar kendi aracını üreteceğini duyurmasından sonra geldi. Ünlü milyarder, 2017'de Apple'ın CEO'su Tim Cook'la Tesla'nın satışını görüşmek istediğini ancak Cook'un görüşmeyi kabul etmediğini söyledi. O zaman 60 milyar dolar değerindeki Tesla, 2017'den beri 10 kat değerlendi.

Teknoloji devi Apple, ilk defa 2014'te kendi aracını tasarlayacağını duyurmuştu. Ancak proje 2018'e kadar yol katedememiş, bunun üzerine Apple 190 kişiyi işten çıkartarak projeye yeni bir yönetici atamıştı.

Reuters haber ajansı, Apple'ın henüz kamuoyuna duyurmadığı araçla ilgili yeni bilgilere ulaştı. İsmi verilmeyen Apple kaynaklarına göre, bu tasarım elektrikli araç teknolojisinde çığır açacak yeni bir batarya tasarımına sahip. Batarya üretimini ucuzlaştıracağı ve sürüş mesafesini artıracağı vaad edilen tasarımın detayları ise henüz bilinmiyor. Ama Elon Musk da dahil, herkesin gözü Apple'ın yeni tasarımı üzerinde.