Avustralya'da "Pikachu" keşfedildi!

Video: Avustralya'da "Pikachu" keşfedildi!

Avustralya'nın Melbourne kentinde, çok nadir bir hayvan türü keşfedildi. Altın sarısı fare, Japon çizgi filmindeki Pikachu karakterine benzetildi.

Sıradışı rengi nedeniyle Pokemon çizgi filmindeki Pikachu karakterine benzetilen fare Avusturalya'nın Melbourne kentinde doğdu. Henüz 5 aylıkken kendisini taşıyan annesinin sırtından düştü, yaralandı. Onu bulan bir hayvansever sayesinde ölümden döndü.


Parlak sarı farenin tedavi gördüğü klinikte çekilen görüntüleri, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Binlerce kez paylaşıldı, yüzlerce yorum yapıldı. Pek çok kişi Pikachu'ya benzerliği nedeniyle hayal ürünü karakterin gerçek olduğunu düşündü.


Bu sevimli hayvan aslında nadir bir fare türünün örneği. Genetik mutasyonla doğduğu ve Melanin oranı düşük olduğu için, kürkü de kahverengi değil, altın sarısı. Pikachu'nun parlak rengi, doğal ortamda da ilgileri üzerine topluyor. Sarı kürkü nedeniyle baykuş gibi avcı hayvanlar için en kolay hedef oluyor. Kendini kamufle etmesi de pek mümkün değil. Bu yüzden yavru fare, bir daha doğaya salınmayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS