Bahamalar'da kasırga felaketi

Video: Bahamalar'da kasırga felaketi

Dorian Kasırgası Bahamalar'ı tam anlamıyla enkaza çevirdi. 30 kişinin hayatına mal oldu. Yetkililer, ölü sayısının korkutucu boyuta ulaşmasından endişe ediyor. Kasırga, ABD'nin doğu kıyılarına ulaştı ve şiddetini kategori 3 seviyesine çıkardı. Güney ve Kuzey Karolayna eyaletleri kasırganın etkisi altında. Bölge sakinlerine "ölüm tehlikesi" uyarısında bulunuluyor.

Koca koca evleri yerle bir etti, ağaçları devirdi, sokakları göle çevirdi. Bahamalar'ı 5. Kategori şiddetinde vuran Dorian Kasırgası arkasında enkaz bıraktı.


Şimdiye kadar, bölgeyi etkisi altına alan en büyük kasırga olan Dorian, ülkede büyük hasara yol açtı. Yerleşim yerlerindeki binlerce ev yıkıldı.


Afetin ardından evlerine geri dönmek isteyenler karşılaştıkları manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı.


Yetkililer, ölü sayısının korkutucu boyutlara ulaşmasından endişeli. Bahamalar'da 70 bin kişinin acil gıda ve temiz içme suyuna ihtiyaç duyduğunu bildiren BM, bölgeye 8 ton gıda yardımı gönderecek.


Bahamalar'ı yerle bir eden Dorian, ABD'nin doğu kıyılarına ulaştı. Kasırga burada yeniden güç kazanarak kategori 3 seviyesine çıktı.


ABD'nin Güney ve Kuzey Karolayna eyaletleri, şiddetli kasırganın etkisi altında girdi. Güney Karolayna eyaletinin Charleston kentinde su baskınları meydana geldi.


Saatteki hızı 185 kilometreyi bulan kasırga nedeniyle Güney ve Kuzey Karolayna karanlığa gömüldü. 220 binden fazla ev ve iş yerinde elektrik kesintisi yaşandı.


İlk belirlemelere göre ölü ya da yaralı yok, ancak kentte çok sayıda yerleşim yeri zarar gördü.


Yetkililer bölge sakinlerine "ölüm tehlikesi" uyarısında bulunuyor. Uzmanlar, Dorian'ın Virginia eyaletine de ulaşabileceğini söylüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS