hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Göktaş’tan Gazze tepkisi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler tarafından “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 75’nci yıl dönümü" için düzenlenen oturumda konuştu. Bakan Göktaş, Gazze ile ilgili "Dünya susuyor ama Türkiye bu işin takipçisi" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Manihur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler’in Cenevre Ofisi’nde gerçekleşen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Kabulünün 75’inci Yıldönümü Bağlamında Ailenin Korunması: Sözlerden Eyleme” oturumuna katıldı. Bakan, İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösterdi. "20. yüzyılın ilk yarısında dünya savaşlarında büyük acılar yaşayan milletlerin bir araya gelerek barışı sağlayıp bu barışı beraber koruyacaklarına dair söz verdiklerini" vurgulayan Bakan Göktaş, "dünya sessiz" dedi. "Dünya barışına öncülük edenler sessiz. Küresel siyaseti belirleyenler sessiz. Ekonomik gücü elinde tutanlar sessiz. Öte yandan Filistin, tam 75 yıldır işgal altında acı çekmeye devam ediyor. İsrail yönetimi, Filistin halkına uyguladığı soykırımla, insanların yaşam hakkını dünyanın gözü önünde açıkça ihlal ediyor.”

  Bakan Göktaş’tan Gazze tepkisi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı konuşmasında, Türkiye'nin bu sürecin yakın takipçisi olacağını vurguladı. "Bu katliama sessiz kalanlar tarih karşısında hesap verecektir. Başta Türkiye olmak üzere, insan haklarına saygı duyan, tüm vicdanlı milletler bu sürecin takipçisi olacaktır.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow