BBC sunucusundan İsrailli büyükelçiye sert sorular

BBC sunucusundan İsrailli büyükelçiye sert sorular

İsrail'in Kudüs ve Gazze Şeridi'ne saldırıları sürerken, İsrail'in Londra Büyükelçisi Tzipi Hotovely, BBC televizyonuna çıkarak soruları yanıtladı. İsrailli Büyükelçi, Gazze Şeridi'nde çocukların öldürülmesine rağmen çocukları hedef almadıklarını ve öldürmediklerini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Biz çocukları öldürmüyoruz. Biz çocuklarımızı öldürmeye çalışan insafsız, radikal bir terör örgütünü hedef alıyoruz." İsrail'in Londra Büyükelçisi Tzipi Hotovely, BBC kanalında katıldığı programda bu sözleri sarf etti. Programın sunucusu Emily Maitlis, İsrailli büyükelçiye sert sorular sordu.

"Bizim askerimiz bu çocukları koruyor, hedef almıyorlar. Hamas'ı hedef alıyorlar. Bildiğiniz gibi hamas bu çocukları canlı kalkan olarak kullanıyor. Sahadaki gerçeklik bu. Bu zalim örgüt, Gazze'deki kadın ve çocukları siyasi amaçlarına ulaşmak için kullanıyor." Bu cevaptan sonra sunucu Emily Maitlis, "Özür dilerim sayın Büyükelçi, ne zaman böyle bir röportaj yapsam bana hep 'Filistinli çocukları canlı kalkan olarak kullanıldığı' yanıtı veriliyor. Ateş açtığınızda çocukların öldüğünü neden kabul etmiyorsunuz? Neden camilerin içine ateş açıyorsunuz?" diyerek İsrail'in saldırıların sorumluluğunu neden almadığını sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Büyükelçi Tzipi Hotovely, "Biz çocukları öldürmüyoruz. Biz çocuklarımızı öldürmeye çalışan insafsız, radikal bir terör örgütünü hedef alıyoruz" yanıtını verdi.