Beyrut'ta saatler süren rehine krizi

Beyrut'ta saatler süren rehine krizi

Derin ekonomik krizin içinde bulunan Lübnan’da, başkent Beyrut’ta rehine krizi yaşandı. Hesabındaki parayı çekemeyen kişi, banka çalışanlarını rehin aldı. Saatler süren rehine krizi, silahlı saldırganın parasının bir bölümünün ödenmesini kabul etmesiyle son buldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Parasını çekmek için bankaya gitti, olumsuz yanıt alınca banka çalışanlarını rehin aldı. Beyrut'ta saatler süren rehine krizi yaşandı.

Başkent Beyrut’un Hamra semtinde 42 yaşındaki bir kişi, hesabındaki 200 bin doları çekmek için bankaya gitti. Parasını çekemeyip bankadan ayrılan kişi, bir süre sonra bir bidon benzin ve silahla döndü ve havaya ateş açarak 6 banka çalışanını rehin aldı. Rehineleri ve kendini yakmakla tehdit etti.

Saatler süren rehine krizinin ardından saldırgan, bankadaki parasının 35 bin dolarlık kısmının ödenmesini kabul ederek teslim oldu. Olayda kimsenin yaralanmadığı belirtildi. Güvenlik güçleri tarafından bankadan dışarı çıkarılan saldırgan, gözaltına alındı.

Ekonomik krizin 2019’dan bu yana sürdüğü Lübnan’da bankalardan para çekme işlemlerine kısıtlama getirilmişti. Bankalar, hastane bakımı da dahil olmak üzere insani vakalar için istisnalar yaptıklarını öne sürerken, bu muafiyetlerin nadiren uygulandığı öne sürülmüştü.
 
 
 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı