Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden gazetenin PKK ile bağlantısı ortaya çıktı | Video

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden gazetenin PKK ile bağlantısı ortaya çıktı | Video

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ağır küfürlü manşet atan Yunan gazetesi, Yunan Dışişleri'nin kınamasına rağmen rezil yayınını sürdürdü. Türkiye'ye karşı ırkçı ve saldırgan tutum sergileyen gazetenin kadrosunda, terör örgütü PKK ile bağlantılı isimler olduğu ortaya çıktı. Gazetenin yazar kadrosunda terörist elebaşı Öcalan'ın Yunanistan'a kaçmasına yardım eden ajan ile Öcalan'ın Yunan avukatı bulunuyor.

Çirkin bir dille Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan ve küfürlü bir manşet atan Yunan Gazete Dimokratia, tüm tepkilere rağmen yayınını sürdürdü. O gazetenin yazar kadrosunda terör örgütü PKK ile bağlantılı isimler olduğu ortaya çıktı.

Yunan Dimokratia gazetesinin çirkin başlığına tepkiler çığ gibi büyüdü. Yunan Dışişleri Bakanlığı, "İfade ve basın hürriyeti Yunanistan’da teminat altına alınmıştır. Ancak bu herhangi bir kişiye, özellikle de yabancı liderlere karşı küfür edilmemesi zorunluluğunu değiştirmez” ifadeleriyle söz konusu manşeti kınadı. Bunun üzerine ırkçı gazete, "Erdoğan'a neden küfür ettik?" başlıklı bir yazı yayımladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretlerine devam etti.

Türkiye karşıtlığıyla dikkat çeken gazetenin yazar kadrosu, gazetenin Türk düşmanı kimliğini ortaya koydu. Özellikle iki isim dikkat çekti. Biri geçmişi karanlık eski ajan Savvas Kalenderidis. Diğeri ise terör örgütü elebaşı Öcalan'ın yunan avukatlarından Kranidiotis.

Kalenderidis, Yunan istihbarat teşkilatının Türkiye'de de görev yapan ajanı iken, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 1996'da Yunanistan'a getirilişinde ve sonra Kenya'ya kaçırılışında önemli rol oynamıştı. Kenya'da Öcalan'ın korumalığını yapan Kalenderidis, daha sonra da terör örgütü PKK ile ilişkilerini sürdürdü.

Failos Kranidiotis ise terörist Öcalan’ın avukatlığını üstlenmişti. Kranidiotis sosyal medya hesabından skandal manşet hakkında, "1974 sonrası en güzel ve en doğru manşet. 10 yıldır yazarı olduğum gazete ile iftihar ediyorum" mesajını paylaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS