Danimarka'da salgınla mücadele

Video: Danimarka'da salgınla mücadele

Koronavirüsle mücadele konusunda sert önlemler almaktan çekinmeyen Danimarka’da vaka sayısında düşüş var. Başbakan Mette Frederiksen, "rakamlar mevcut eğri ile devam ederse, hükümet Paskalyadan sonra açılmaya hazırdır" dedi.

Danimarka koronavirüsle en iyi mücadele eden ülkelerin başında geliyor. Hem vaka hem de ölü sayısında düşüş var. Bu durum İsveç hükümetinde de iyimserlik yaratıyor.

Başbakan Mette Frederiksen Danimarka sağlık sistemini övdü. Sonra da "rakamlar mevcut eğri ile devam ederse, hükümet Paskalyadan sonra açılmaya hazırdır" dedi.

Başbakan Frederiksen, sınırların aniden açılmayacağını, virüsün tamamen kontrol altına alınana kadar önemli tedbirlerin ölçülü bir şekilde devam edeceğine vurgu yaptı.

Frederiksen Danimarkalılardan önümüzdeki iki hafta boyunca tüm kurallara uymaya devam etmesini istedi. Kalabalık ortamların oluşmaması ve bundan kaçınılması gerektiğini söyledi.

Danimarka, koronavirüsle mücadelede komşusu İsveç’in aksine daha sert önlemler aldı. Yabancıların girişine yasak getirildi. Okullar, restoranlar, kafeler, spor salonları, kütüphaneler ve kuaförler kapatıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS