Darbeci komutan Türkiye’yi hedef aldı

Darbeci komutan Türkiye’yi hedef aldı

Yunanistan'da darbeye kalkıştığı gerekçesiyle ordudan ihraç edilen eski Kara Kuvvetleri Komutanlarından Frangulis Frangos, Türkiye'yi hedef alan açıklamalarda bulundu. Eğer bir Türkiye-Yunanistan savaşı olursa, Türkiye’nin çok ağır bedel ödeyeceğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yunanistan'ın Eski Kara Kuvvetleri Komutanlarından Frangulis Frangos, Türkiye'yi hedef alan ağır sözler sarf etti. Olası Türk-Yunan savaşı halinde, Türkiye'nin ödeyeceğini bedelin çok ağır olacağını söyledi.

Frangos, o açıklamaları "Skai" televizyonuna yaptı. Yunanistan'ın herhangi bir sıcak olaya ya da savaşa karşı koyabileceğini ifade etti. Bunun bedelinin Türkiye’nin çok ağır ödeyeceğini iddia etti. "Savaş halinde, Yunanistan’ın değil, Türkiye’nin sınırları değişir. Onlar kaybeder.” dedi.

Frangos, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i de eleştirdi. "O sadece NATO’nun bir memuru. Hiçbir yetkisi yok." cümlesini sarf etti. Stoltenberg'in Türkiye’ye gereğinde daha fazla değer verdiğini öne sürdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Frangulis Frangos, 2009-2011 arasında Kara Kuvvetleri Komutanı olarak görev yaptı. Meriç'te kazılmaya devam eden 135 kilometrelik hendeğin mimarlarından. 2012'de "Hangi Türkiye hangi Türkler" isimli kitabını yayınlayan Frangos, başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere çok sayıda Türk liderin etnik kökeni hakkında iddialarda bulunmuş, Türkiye’deki nüfusun sadece yüzde 40’ının Türk olduğunu söylemişti.