Dev toprak kütlesi araçları yuttu

Video: Dev toprak kütlesi araçları yuttu

Çin'in güneyini vuran sel felaketinde can kaybı 49'a yükseldi. Bölgeden gelen bir görüntü felaketin boyutunu gözler önüne seriyor. Görüntüde toprak kayması araçları saniyeler içinde yutuyor.

Sanki oyuncak araba gibi hepsini yuttu. Görüntüler Çin'den... Ülkenin güneyinde etkili olan aşırı yağış, selin yanı sıra toprak kaymalarına da neden oluyor.


Fujian eyaletindeki bir pazarda heyelan meydana geldi. Dev toprak kütlesi duvarı yıktı, hemen aşağıdaki araçları aldı götürdü. Heyelanda bir kişi aracının içinde mahsur kaldı. 3 saat süren çalışma sonucunda sürücüye ulaşıldı. Ancak talihsiz adam hastane yolunda yaşamını yitirdi.


Heyelan o sırada şemsiyeyle yürüyen kadını teğet geçti. Polis ve askerler halkı tahliye etmek için bölgeye gönderildi. Toprak kaymasıyla ilgili soruşturma açıldı. Bölgeden benzer bir görüntü daha var. Orada da motosikletli bir kişi saniyelerle toprak kaymasından kurtuluyor.Ülkede ay başından bu yana 8 eyalette etkili olan sel felaketinden milyonlarca kişi etkilendi. 49 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi halen kayıp. Felakette 7 bin ev yıkıldı, 300 bin kişi tahliye edildi.
Afetin 1.1 milyar dolarlık maddi zarara yol açtığı tahmin ediliyor. Aşırı yağışın sürecek olması nedeniyle yetkililer bölge halkını uyarıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS