hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünyada efsane cuma çılgınlığı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye'de olduğu gibi dünyada da "Efsane cuma" izdihamı yaşandı. Milyonlarca insan indirim fırsatlarından faydalanmak için alışveriş merkezlerine akın etti. Alışveriş yapmak isteyenler kadar fazla tüketim yapmanın çevreye zararlı olduğunu savunanlar da vardı. İklim aktivistleri protesto eylemleri düzenledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gün ışımadan sıraya girip uzun kuyruklar oluşturdular, kapıların açılmasıyla mağazalara akın etiler. “Efsane cuma” çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavurdu.

  Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan, indirimlerden faydalanmak için alışveriş merkezlerinin yolunu tuttu ve rafları bir bir boşalttı.

  İndirimli ürünleri kapmak için birbiriyle yarışanların yanı sıra fazla tüketimin dünyaya ve çevreye zararlı olduğunu savunanlar da protesto gösterileri için sokaklardaydı.

  Fransa’da çevreci aktivistler bir alışveriş merkezinin kapısını kapattı. Alışveriş yapmak için gelenlerin içeri girmesini engelledi.

  “Efsane cuma” fırsatlarından yararlanmak isteyenlerle aktivistler karşı karşıya geldi.

  Her yıl Kasım Ayı’nın dördüncü Perşembesinde kutlanan Şükran Günü’nden sonraki cuma günü başlayan “Efsane cuma”da pek çok marka ve firmanın ürünlerinde indirim yapıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow