hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En çok toplu katliam 2019'da yaşandı

  Bireysel silahlanmanın yıllardır tartışıldığı ABD’de 2019 en kanlı yıl olarak tarihe geçti. 41 saldırıda 211 kişi hayatını kaybetti. Rakamların açıklandığı gün de ülkeden iki ayrı saldırı haberi geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2019 Amerika için katliam dolu bir yıl oldu. Ülkede tarihte görülen en fazla toplu katliam bu yıl yaşandı. 41 saldırıda 211 kişi hayatını kaybetti. Bireysel silahlanmanın tartışma konusu Amerika’da 2019 yılı en kanlı yıl olarak tarihe geçti. 2019 yılının en kanlı saldırısı ise Teksas El Paso'da yaşandı. 21 yaşındaki saldırgan, olay öncesi internette 4 sayfalık bir manifesto yayımladı. Manifesto islamofobik ifadeler içeriyordu. 21 yaşındaki Patrick Crusius, bir alışveriş merkezine girdi. Etrafa ateş açtı. 22 kişi hayatını kaybetti. ABD’deki toplu saldırıların, 33'ünde ateşli silahlar kullanıldı.

  Bu rakamlar açıklanırken, ABD’de saldırılar sürüyordu. ABD’nin New York kentinde Hanuka kutlamaları sırasında bir hahamın evine bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2’si ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı.
  Olay yerinden kaçan saldırgan, kısa süre içinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

  ABD’nin Houston kentinde ise otoparkta klip çeken müzik grubuna silahlı saldırı düzenlendi. 2 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow