En prestijli sinema organizasyonu başladı

Video: En prestijli sinema organizasyonu başladı
En prestijli film organizasyonu Cannes Film Festivali başladı. Jüri başkanı Meksikalı yönetmen İnarritu, ABD Başkanı Donald Trump'ı çok sert şekilde eleştirdi.

En prestijli film organizasyonu Cannes Film Festivali başladı. Jüri başkanı Meksikalı yönetmen İnarritu, ABD Başkanı Donald Trump'ı çok sert şekilde eleştirdi.

Sinemaseverlerin gözü Cannes'da. En prestijli film organizasyonu Cannes Film Festivali başladı.


Festivalin açılışını Jim Jarmusch imzalı zombi filmi “Ölüler Ölmez" yaptı.


Filmin kadrosunda yer alan Bill Murray, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Adam Driver ve Selena Gomez kırmızı halıda yürüdü.


Kırmızı halıda sadece onlar yoktu tabii. Javier Bardem, Julianne Moore ve Eva Longoria en gözde konuklardı.


Sosyal medyada en yakışıklı mahkum olarak ünlenen ve hapisten çıktıktan sonra şöhreti artan Jeremy Meeks de Fransız Rivierası'na gelenler arasındaydı.


Salondaki törendeyse festivalin bu yılki posterine de konu olan, Mart ayında hayatını kaybeden usta yönetmen Agnès Varda anıldı. Adının yazılı olduğu bir koltuk boş bırakıldı.


Cannes'ın ilk Latin Amerikalı jüri başkanı olan Meksikalı yönetmen Alejandro İnarritu, ABD Başkanı Donald Trump'ı göçmen politikaları nedeniyle çok sert şekilde eleştirdi.


Oscar ödüllü yönetmen Trump'ın konuşma tarzıyla dikta rejimlerinin hakim olduğu 1930'lar arasında parallelik kurdu.


Festivalde Pedro Almodóvar ve Dardenne Kardeşler'in yeni filmlerinin yanı sıra ve Quentin Tarantino'nun Brad Pitt ve Leonardo Dicaprio’lu “Once upon a time in Hollywood”ı da gösterilecek.


Festival 25 Mayıs'taki ödül töreniyle sona erecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS